متخصصین قلب – ابزاری که پزشکان قلب از آنها استفاده می کنند

اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید ، احتمالاً از قبل با دنیای متخصصان قلب آشنا هستید. این پزشکان متخصص در یافتن و درمان بیماری های قلب هستند. هنگامی که به مراقبت از یکی از این پزشکان بسیار آموزش دیده می پردازید ، کمی وقت بگذارید تا با ابزار تجارت آشنا شوید ، زیرا پزشک برای کمک به سلامتی مجدد شما به بسیاری از این موارد متوسل می شود.

تجهیزات اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی تصویری از قلب است که با استفاده از امواج سونوگرافی گرفته می شود. برای ثبت این تصاویر ، متخصصان قلب به بیماران خود رنگ یا نمک تزریق می کنند تا اتاق های مختلف قلب را بهتر نشان دهند. سپس ، پزشک یا سونوگرافی از یک مبدل سونوگرافی برای ضبط تصاویر قلب در صفحه رایانه استفاده می کند. اغلب اوقات ، الکترودها نیز روی قفسه سینه قرار می گیرند تا پزشک بتواند همزمان EKG مصرف کند.

دستگاه EKG

متخصصان قلب از دستگاه EKG برای اندازه گیری میزان فعالیت الکتریکی در قلب استفاده می کنند. این به آنها امکان می استنت قلب دهد انواع مختلف بیماری های قلبی ، از جمله نارسایی قلبی ، حملات قلبی و آریتمی را تشخیص دهند. شما در حین EKG احساس نخواهید کرد ، اما برای ثبت اطلاعات 12 الکترود روی بدن خود قرار داده اید.

دستگاه تست استرس

در طی یک تست استرس ، متخصصان قلب و عروق از بیماران خود می خواهند که از تردمیل یا دوچرخه ثابت استفاده کنند تا قلب سریعتر پمپ شود. پزشک به شما دستور می دهد تا زمانی که بدن می تواند ورزش کند و اگر احساس سرگیجه کنید ، از نظر جسمی نمی توانید ادامه دهید یا درد قفسه سینه دارید ، دیگر این کار را متوقف خواهید کرد. در حالی که ورزش می کنید ، دستگاه EKG و کاف فشار خون اندازه گیری می کنند تا ببینند قلب شما در هنگام استرس چه کاری انجام می دهد. غالباً هدف این است که قلب شما را به انجام هر کاری که قرار است انجام ندهد انجام دهد ، بلکه این کار را باید زیر نظر مراقب پزشک انجام دهید.

مانیتورهای هولتر

مانیتور هولتر چیزی است که هنگام انجام فعالیت های عادی خود از آن استفاده خواهید کرد. این الکترودها و دستگاه ضبط قابل حمل زیادی دارد و شما در طول فعالیت های عادی خود آن را برای پوشیدن به خانه می برید. اگر هنگام استفاده از آن آریتمی یا ایسکمی میوکارد خاموش داشته باشید ، دستگاه ضبط کننده اطلاعات را برای پزشک شما ضبط می کند. همچنین قرار است در طول مدت استفاده از مانیتور هولتر ، غش ، سرگیجه یا تپش قلب را تجربه کنید. متخصصان قلب از این اطلاعات برای کمک به تشخیص استفاده می کنند.